Земельний аукціон в Києві — за якою процедурою він буде проходити

0
171

На сьогоднішній день в Україні діють електронні земельні торги, які проходять на Прозорро.Продажі та її акредитованих майданчиках, зокрема на Українській Універсальній Біржі. Підготовка до цієї важливої події розпочалася ще кілька років тому. Урядом України та Президентом було прийнято низку законів, які відміняють мораторій на вільне розпорядження земельними активами та визначають онлайн торги на Прозорро.Продажі, а також ресурсі УУБ офіційною процедурою. Для того, щоб залучити в системі якомога більше людей і забезпечити конкурентоспроможність ринку землі, державою були встановлені нові правила, згадано яких до 2024 року діє спрощена процедура проведення відкритих земельних аукціонів в Україні.

Старт онлайн торгів став новим етапом в розвитку сільського господарства країни, адже багато років люди не могли вільно продавати, купувати чи здавати в оренду свої землі. Така ситуація призвела до появи тіньового ринку землі та корумпованості системи. З 1 липня 2021 року ситуація кардинально змінилася, адже в Україні стартували електронні торги, які проходитимуть відкрито та прозоро. За дотриманням чесних засад можуть слідкувати самі зареєстровані учасники системи, оскільки вони в будь-який момент можуть подивитися як проходить той чи інший аукціон. Такий порядок дозволяє зрівняти всіх учасників у правах та дати їх багато можливостей для реалізації своїх цілей.

Як прийняти участь у земельних торгах на майданчику УУБ

За визначеними законодавством країни правилами проведення відкритих земельних торгів, взяти в них участь може фізична особа, яка є громадянином України. Отримати доступ до всіх актуальних тендерних пропозицій щодо купівлі, продажу та оренди с/г угідь може зареєстрований в системі користувач. Отже, першим кроком до участі в торгах є проходження короткої реєстрації на майданчику УУБ. Якщо на цьому етапі виникнуть якісь труднощі, вам завжди допоможуть фахівці біржі. Після проходження реєстрації, необхідно зробити страховий та гарантуючий внесок, після чого можна знайти підходящі лоти. На сайті Української Універсальної Біржі працює пошук аукціонів за такими показниками: місце розташування землі, площа, ціна, організатор торгів та інші. 

Після того як ви знайшли підходящі лоти, можна подавати до них пропозиції, які можуть бути прийняті до розгляду організаторами. Варто уважно ознайомитися з умовами аукціону та чітко їх виконувати. Перемога в боротьбі за вигідні лоти дістається учаснику, який запропонує найвищу ставку. Подача пропозицій є конфіденційною, що дозволяє виключити фактор упередженого ставлення та дати всім користувачам системи рівні права на перемогу. Дізнатися більше про електронні земельні торги на УУБ можна за посиланням https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/zemelnyj-auktsyon-v-kyeve-po-kakoj-protsedure-on-budet-prohodyt/.