Класний куточок НУШ: обираємо меблі для школи

0
120
Як виглядає сучасна початкова школа? Реформа освіти дуже вплинула на зовнішній вигляд і функціональність оснащення: одномісні парти, яскраві м’які та безкаркасні меблі, модульні шафи для початкових класів — все це поступово стає невіддільною частиною інтер’єру шкільних приміщень. Обрати меблі в клас, які відповідають актуальним вимогам Міністерства освіти й науки, можна за посиланням. А нижче ми пропонуємо детально розглянути основні види та характеристики типових шкільних меблів, призначених для використання в молодшій школі.

Меблі для школи з типового переліку обладнання МОН

Наразі вибір засобів навчання, меблів і стендів для оформлення 1 класу НУШ здійснюється відповідно до наказу Міністерства освіти й науки, «Про затвердження Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкової школи», що діє з лютого минулого року. У ньому вказано не лише перелік обов’язкових меблів, рекомендовані характеристики та приблизна кількість, а й деякі товари, які можна обирати за бажанням: стенди НУШ 1 клас чи пластикові шафи.
Серед запропонованих позицій:
  • Одномісні парти для 1 класу та стільці — можна придбати в комплекті чи окремо. Проте, в деяких окремих випадках, вимога НУШ щодо використання виключно одномісних учнівських парт порушується та проводиться заміна на двомісні парти. Такі випадки пов’язані з типовою для вітчизняних шкіл проблемою: приміщення старих будівель досить тісні, а кількість учнів у класі часто буває занадто велика. Це не дає можливості розставити необхідну кількість одномісних парт, дотримуючись потрібної відстані. Тому доводиться обирати з-поміж інших варіантів умеблювання, в тому числі — й двомісних парт.
  • Стіл учительський для НУШ та комфортний для тривалого сидіння стілець (чи крісло), щоб облаштувати робочий куточок педагога. Не зайвим буде органайзер для вчителя, який дозволить організувати зручне зберігання навчальних засобів та інших речей, необхідних для проведення уроків.
  • Стінки для початкових класів — найкраще обирати саме модульні меблі: це дозволить максимально ефективно використати вільний простір кабінету, дотримуючись вимог щодо зонування приміщення. Також потрібно облаштувати місце для верхнього одягу й особистих речей дітей — у класі чи в окремому приміщенні школи, що виконує роль гардеробної кімнати.
  • Велика шафа для зберігання дидактичного матеріалу, конструкторів, зошитів та наборів для творчості.

  • Шкільні дошки для початкових класів. Тут вчителю пропонується на вибір одразу декілька варіантів, адже зараз нарівні зі звичними дошками у кожному класі потрібні ще й інтерактивні поверхні. Тож поєднання бувають різні: це може бути як класична дошка з магнітною поверхнею для писання крейдою так і маркерна дошка й окремо інтерактивна поверхня. Або й більш сучасний варіант — багатофункціональна дошка «все-в-одному», що надає можливість писати спеціальними маркерами на мультимедійній поверхні та крейдою на спеціальному магнітному полі.
  • Стенди для школи НУШ, плакати, таблиці та інші навчальні засоби.

Меблі для початкової школи: що ще знадобиться для уроків

Крім перерахованих вище позицій, без яких організувати навчальний процес буде складно, можна звернути увагу на деякі меблі, що є опціональними та обираються для кожного кабінету особисто вчителем — відповідно до його смаку, потреб класу й можливостей бюджету на оснащення. Крім того, важливим фактором є розмір приміщення для кабінету: деколи саме цей чинник є критичним при підборі меблів. Адже не доцільно купити пуфи для школи в кабінет, де ледь вдалося розмістити потрібну кількість парт, часто ще й з вимушеними порушеннями рекомендованої ширини проходів
між ними. Але якщо простір все ж дозволяє обладнати зону відпочинку, ігрову зону чи сенсорний куточок, варто скористатися такою можливістю. Тим паче, що великий вибір таких товарів пропонують всі провідні постачальники комплексних рішень та інтернет-магазини товарів для школи.
До такого обладнання можна віднести пуфи-конструктори, що використовуються і для сидіння йорганізації навчання в групах, і для гри; безкаркасні крісла з наповнювачем, що дозволяє зайняти зручне положення та розслабитися під час читання; килимки та тактильні поверхні. Велике значення для молодших школярів згідно з сучасними підходами до навчання має розвиток дрібної моторики, сенсорний розвиток, тож не зайвим буде придбати й такі спеціалізовані засоби.
Не зайвим буде приділити окрему увагу колірним рішенням. Замість звичайної фарбування, хол школи можна пофарбувати в яскраві життєрадісні тони, підібравши цікаві колірні поєднання.
Комбінувати можна в трьох варіантах:
Споріднені або близькі кольори жовтий і бежевий, або чорний і сірий, або блакитний і білий і т. д.
Однотонні кольори різні за насиченістю сюди відноситься так званий » градієнт» — перехід від темного тону до світлого або навпаки
Різні кольори підбираються відтінки, подібні за насиченістю

Обладнання приміщень НУШ під ключ

Комплексний підхід до оснащення школи — це оптимальний варіант швидко та якісно обладнати кабінети НУШ з дотриманням чинних вимог законодавства, урахуванням потреб вчителя й аспектів навчальної програми. Скористайтеся допомогою професіоналів — телефонуйте (044) 353-33-77, щоб отримати безкоштовні консультації щодо підбору оснащення.
Правильно організований простір школи не тільки налаштовує дітей на засвоєння знань, а й впливає на ставлення вчителів до роботи. Барвисте оформлення, креативний дизайн надихають всіх жителів школи, допомагають вчитися і пізнавати світ, займатися творчістю.